Juurekanalite ravi

E-mail Trüki PDF
Juurekanal on hambajuures asuv käik, milles kulgevad hamba närvid, veenid, arterid ja lümfisooned. Juurekanal ulatub pulbi tipust kuni juure tipuni. Sõltuvalt juurte arvust võib hambal olla 1 kuni 8 juurekanalit.

Kui sügava kaviteedi, murdumise või trauma tõttu pääsevad bakterid hambapulbini, „sureb“ see tasapisi. Kahjustunud või surnud pulp põhjustab verevoolu suurenemist ja rakkude aktiveerumist, mistõttu hamba sisemuses tekib lisarõhk, mida pole võimalik leevendada. Selle tulemusena tunneb patsient valu kui ta hammustab ja mälub ning kui hambale satub kuumi või külmi jooke-toite.

Viimati uuendatud ( Püh, 22.Veb.2009 20:39 ) Loe edasi...
 

Fikseeritud mitte-eemaldatavad sildproteesid

E-mail Trüki PDF
Mis on sildprotees?

Sildprotees on seade, mis asendab üht või mitut puuduvat hammast, moodustades tühiku kohale "silla". Fikseeritud sildprotees tsementeeritakse tugihammastele, mis piiravad hammasteta tühikut. Erinevalt eemaldatavatest proteesidest, pole fiskeeritud sildproteesi võimalik patsiendil ise eemaldada.

Fikseeritud sild koosneb enamasti kolmest põhiosast:
  • kunsthammas ehk vahelüli asendab puuduvat hammast
  • 2 krooni, mis kinnituvad kahele poole tühikut tugihammaste peale
Viimati uuendatud ( Püh, 22.Veb.2009 20:58 ) Loe edasi...
 

Mida teha väljalöödud hambaga

E-mail Trüki PDF

Igal aastal lüüakse USA-s välja 1–3 miljonit jäävhammast. Ohus on nii täiskasvanud kui lapsed. Peamiseks põhjuseks on võitlused ja spordivigastused.

Uurijad (sh Dr. Paul Krasner) on välja töötanud meetodid, kuidas säästa 90 % neist hammastest. Sobivatel tingimustel on võimalik väljalöödud hammas replanteerida (tagasi istutada). Kui väljalöödud hammas istutatakse suhu 15–30 minuti jooksul, on rohkem kui 90 % võimalus, et see hammas jääb kasvama pikemaks ajaks. Siiski näitab praktika, et sageli on see ebareaalne.

 

Viimati uuendatud ( Püh, 22.Veb.2009 20:53 ) Loe edasi...
 

Peetunud tarkusehambad nõuavad eemaldamist

E-mail Trüki PDF

Pooleldi lõikunud või täielikult igeme alla peitu jäänud tarkusehammaste eemaldamine on levinuim pea piirkonnas tehtav operatsioon. Hammaste peetumist seletatakse inimese lõualuu vähenemisega, mille tõttu ei mahu viimastena lõikuvad tarkusehambad ritta.
Tarkusehambad lõikuvad keskmiselt 20. eluaastal, kuid ka kuni 25. eluaastani. Kui lõualuus pole piisavalt ruumi, kipub tarkusehammas täielikult või osaliselt peetuma. Esimesel juhul pole hammas suus näha, see on lõualuus kinni ja kaetud limaskestaga. Osaliselt peetunud hammas paikneb viltu ja on osaliselt kaetud luu- ja limaskestaga.

 

Viimati uuendatud ( Püh, 22.Veb.2009 20:47 ) Loe edasi...
 

Pärast lõikust või hamba eemaldamist...

E-mail Trüki PDF

1 Kui tuimestus möödub, võib esineda haava valulikkust ning ebamugavustunnet. Selline valulikkus võib püsida veel mitmeid päevi pärast lõikust. Valu leevendamiseks kasutage apteegis ilma retseptita väljastatavaid valuvaigisteid. Tõhusad on ibuprofeeni (400-800 mg) sisaldavad valuvaigistid või mitmekomponendilised valuvaigistid.


2 Turse tekke vältimiseks jahuta haava piirkonda. Selleks aseta jääkott (suuväliselt) lõikushaava piirkonda.

 

Viimati uuendatud ( Esm, 13.Aug.2007 23:45 ) Loe edasi...
 

Broneerimine

Sample image Aegade broneerimiseks helistage telefonil  734 1133.

Viimased artiklid

Enim loetud


Asukoht veebil: Esileht Nõuanded