Pärast lõikust või hamba eemaldamist...

E-mail Trüki PDF

1 Kui tuimestus möödub, võib esineda haava valulikkust ning ebamugavustunnet. Selline valulikkus võib püsida veel mitmeid päevi pärast lõikust. Valu leevendamiseks kasutage apteegis ilma retseptita väljastatavaid valuvaigisteid. Tõhusad on ibuprofeeni (400-800 mg) sisaldavad valuvaigistid või mitmekomponendilised valuvaigistid.


2 Turse tekke vältimiseks jahuta haava piirkonda. Selleks aseta jääkott (suuväliselt) lõikushaava piirkonda.

 

3 Mitte mingil juhul ära aseta haavale kompresse (kummeli-, viinakompress jne.)


4 Esimesed tunnid peale protseduuri võid kogeda kerget nõrkustunnet. Paari päeva jooksul ei ole soovitav tegeleda füüsilist pingutust nõudvate ettevõtmistega.


5 Kui haavale on asetatud spetsiaalne haavakate hoia seda katet peal15-30 minutit, süüa ei tohi umbes 2-3 tunni vältel. Ka hiljem on soovitav süüa pehmemaid. Hammaste harjamisel püüa haava mitte vigastada ning ära kasuta lõikuse järgselt elektrilist hambaharja.


6 Järgi täpselt arsti ettekirjutusi ning tarvita skeemi kohaselt ravi toetavaid medikamente.


7 Loputa haava kahe nädala jooksul kloorheksidiini (0,12-0,2%) lahusega kaks korda päevas umbes minuti jooksul. Loputamist teosta pool tundi pärast hammaste pesu. Haava võib loputada maksimaalselt kahe nädala jooksul, kui arst ei ole ette näinud teisiti. Lahus võib hammastele tekitada pigmenti, kuid see ei ole püsiv ning seda on ravi järgselt lihtne eemaldada. Suu põletustunde või igemete tundlikkuse korral lahjenda lahust veega või konsulteeri hambaarstiga.

 

Allikas: Hambaarst.ee 

Viimati uuendatud ( Esm, 13.Aug.2007 23:45 )  

Broneerimine

Sample image Aegade broneerimiseks helistage telefonil  734 1133.

Viimased artiklid

Enim loetud


Asukoht veebil: Esileht Nõuanded Pärast lõikust või hamba eemaldamist...